Archiwum 22 maja 2019. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Imprezy organizowane na terenie LGD - 2012r.
Dnia 16 września br. odbyły się Dożynki Powiatowe w Gminie Huszlew. Organizatorami dożynek było Starostwo Powiatowe w Łosicach oraz Gmina Huszlew.
W części artystycznej wystąpili m.in. uczniowie z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, zespół "Sąsiadeczki", "Marysieńki", "Pasieka" oraz zespół z Litwy "Turgielanki". Gwiazdą wieczoru był zespół "Prymaki".
W przerwach między występami zespołów odbyły się liczne konkursy m.in. Konkurs "Naleśniki na różne sposoby": "Wieniec Dożynkowy", konkurs na najpiękniejszą zagrodę", zawody w dojeniu sztucznej krowy i zawody wędkarskie.
Oprócz tego na licznie zgromadzoną publiczność czekały inne atrakcje: wesołe miasteczko, kiermasze, stoiska promocyjne, stoiska gastronomiczne, gdzie można było degustować potrawy regionalne - głównie naleśniki. Na końcu odbyła się zabawa taneczna z zespołem SERVER.
   
   
   
Dnia 16 września br. odbyły się coroczne Dożynki Gminne w Perlejewie. Obchody dożynkowe przyciągnęły setki widzów. Rozpoczęły się mszą odprawianą w kościele parafialnym w Perlejewie.
Przed kościołem zgromadziły się delegacje z wieńcami dożynkowymi na czele ze starostami dożynek. Po uroczystościach kościelnych wszyscy przemaszerowali na plac naprzeciwko szkoły, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.
Na scenie odbyło się przekazanie chleba przez starostów dożynek gospodarzowi uroczystości Wójtowi Gminy Perlejewo, który przełamał się z nim z sołtysami, gośćmi oraz mieszkańcami. Później głos oddano zaproszonym gościom.
Po wystąpieniach odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wystąpili też Młodzieżowa Orkiestra "Perła", Chór Gminno-Parafialny oraz kapela ludowa Sidory z Grannego.
W przerwach między występami odbywały się liczne konkursy m.in. konkurs tańca, przecinanie okrąglaka piłą poprzeczną, rzut podkową do celu. Zwycięzcy konkursów zostali uhonorowani nagrodami.
W czasie imprezy odbywała się degustacja posiłków przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych wsi. Były również stoiska promocyjne i gastronomiczne.
Impreza zakończyła się zabawą z zespołem Rezonans z Wysokiego Mazowieckiego.

   
   
   
W dniu 19 sierpnia 2012r. na terenie Zespołu Szkół w Dziadkowicach odbyła się impreza promocyjna pod nazwą "Pucharowa Niedziela" w Dziadkowicach. Impreza jest imprezą cykliczną organizowaną już od 18 lat przez Urząd Gminy Dziadkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dziadkowicach i ma na celu promocję gminy Dziadkowice. "Pucharowa Niedziela" ma szeroki zasięg odbiorców wśród mieszkańców całego powiatu siemiatyckiego jak też mieszkańców sąsiednich powiatów.
Pucharowa Niedziela rozpoczyna się w godzinach porannych rozgrywkami turnieju piłki nożnej o "Puchar Wójta Gminy Dziadkowice". Drużyny biorące udział w tym turnieju przyjeżdżają z powiatu siemiatyckiego, jak też i sąsiedniego powiatu bielskiego. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem zawodników i kibiców. W trakcie rozgrywanego pucharu, który zazwyczaj kończy się w godzinach popołudniowych, odbywa się festyn, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy i osoby przebywające na terenie obiektów przyszkolnych.
W tym roku w części festynowej zaprezentowały się takie zespoły jak: Zespół Ludowy "Kalina" z Dziadkowic, zespół muzyczny "Retro" prezentujący muzykę lat przedwojennych jak też i najnowsze szlagiery taneczne, młodzieżowa grupa "Pejkem" z Bociek prezentująca muzykę młodzieżową. Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami przy muzyce zespołów "Grand Music" oraz znanego i lubianego zespołu "Gama".
Impreza została współfinansowana ze środków SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w ramach funkcjonowania lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

 
W dniu 3 września br. na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Milejczycach odbyła się impreza plenerowa pt. "Spotkajmy się". Podczas imprezy swój dorobek artystyczny zaprezentowały zespoły takie jak Kapela Rettro z Siemiatycz, zespół "Niezabudki" z Nurca Stacji, Marek Skomorowski oraz Zespół "Monogram".
Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Gminy Milejczyce, Gminny Ośrodek Kultury w Milejczycach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Milejczycach.
W imprezie uczestniczyło ok 70 osób i w większości byli to mieszkańcy Gminy Milejczyce. Niska frekwencja spowodowana była złą pogodą.
Impreza sponsorowana była przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" w ramach funkcjonowania lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

 
     Dnia 29 lipca br. odbyła się impreza plenerowa pn. "Dzień Nurca" - VIII edycja. Impreza odbyła się na stadionie sportowym w Nurcu Stacji i została zorganizowana przez GOUK i Urząd Gminy w Nurcu - Stacji. W programie imprezy między innymi odbył się turniej piłki nożnej, spektakl teatralny "Punch i Judy" w wykonaniu A3Teatr oraz pokaz walk rycerskich Bractwa Rycerskiego z Olsztyna. Na imprezie wystąpiły zespoły takie jak "Kalinka", "Niezabudki", "Tęcza", "Zaranok" z Białorusi, Kapela Podlaska, "Art-Pronar", "Atut". Tego dnia również odbył się koncert zespołu rockowego "RockerFeler", a gwiazdą wieczoru był zespół MAXEL. Na koniec wieczoru odbył się pokaz sztucznych ogni.
     Impreza była współfinansowana ze środków SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w ramach funkcjonowania lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
  
  
  
    W dniu 15 lipca br. w miejscowości Baciki Bliższe odbyła się impreza pn. "Dni Bacik".
Na imprezę zostali zaproszeni goście honorowi ze świata polityki, mediów, artyści, a także członkowie SLGD "Tygiel Doliny Bugu". Uczestnikami byli również mieszkańcy wsi Baciki Bliższe oraz osoby zamieszkujące sąsiednie miejscowości. Celem uroczystości była integracja pomiędzy mieszkańcami gminy Siemiatycze.
    Na festynie było mnóstwo atrakcji, takich jak zawody w przeciąganiu liny, zabawy dla dzieci, zjeżdżalnie. Oprawę muzyczną na festynie tworzyły zespoły: Prymaki, Krynica, Kalinka, Kałaski, Art-Pronar, Kupalinka, a na koniec imprezy odbyła sie dyskoteka.
   Impreza była współfinansowana ze środków SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w ramach funkcjonowania lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

       
       
       
    W dniu 8 lipca 2012r. odbył się "Festyn integracyjny w Platerowie". Oficjalne otwarcie imprezy poprzedziły rozpoczęte o świcie zawody wędkarskie. Następnie w godzinach południowych, rozegrany został otwarty Turniej Piłki Nożnej oraz otwarty Turniej Piłki Plażowej. O godz. 15.00 Wójt Gminy Platerów - Pan Jerzy Garucki, jako gospodarz oficjalnie otworzył festyn, zapraszając na scenę licznie przybyłych gości.

 
 
    Imprezę wzbogaciły atrakcyjne występy zespołów dziecięcych z Samorządowego Przedszkola w Platerowie oraz Szkoły Podstawowej w Górkach. Powodzeniem cieszyły się popołudniowe wieczorne występy zespołów teatralnych, kabaretowych i muzycznych. Wystąpił m.in. zespół muzyczny N.G.E. z Łosic. Ważnym akcentem była prezentacja znanego Zespołu Pieśni i Tańca "Pasieka" z Platerowa, który obchodził w dniu festynu 20-lecie działalności artystycznej. Z rąk Wójta Gminy Platerów, Pana Jerzego Garuckiego zespół otrzymał pamiątkową jubileuszową statuetkę. W ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sarnakach przez publicznością wystąpił Zespół Mandolinowy z Sarnak, Zespól Śpiewaczy "Aura" oraz Kabaret "Łzy Sołtysa". Zwolenników zabawy pod gołym niebem przyciągnęły wieczorne występy zespołów, m.in. "EFFECT", "Solver" oraz "Nexx Dance".
    Poza koncertami muzycznymi, na widzów czekały inne atrakcje, takie jak plac zabaw dla dzieci, kiermasze, stoiska promocyjne, stoiska gastronomiczne, przejażdżka motorówką, pokazy latawców przeprowadzone przez mistrza świata w tej dziedzinie, wystawa origami wykonana przez uczniów z Zespołu Szkół w Górkach oraz kiermasz ręcznie wykonanej biżuterii przygotowany przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie.  
   W dniu 1 lipca 2012 roku na terenie boisk przy Zespole Publicznych Oświatowych w Starej Kornicy odbył się Festy Gminny "Uśmiechnięta Gmina".
    Festyn przyciągnął mieszkańców całej gminy, dzieci, młodzież, dorosłych i ludzi starszych. Festyn promował tradycję i kulturę lokalną. Pod namiotem Gminy Stara Kornica odbyła się degustacja lokalnych i regionalnych potraw tradycyjnych.
W roku bieżącym zaproszono wykonawców dla różnych grup wiekowych. Festyn rozpoczął się od gminnego halowego turnieju piłki siatkowej kobiet oraz piłki nożnej mężczyzn. Puchary, piłki i dyplomy ufundowało Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu".
             
     Część artystyczna rozpoczęła się od występu kabaretu gimnazjalnego "Selavi". Następnie na scenie wystąpiły lokalne zespoły "Sąsiadeczki" z Kobylan i "Marysieńki" ze Starych Szpak, które promują znane pieśni i przyśpiewki ludowe.
     Kolejnym punktem programu były bajki dla dzieci w wykonaniu Toma i Boba.
Z powodu przyczyn niezależnych od organizatora, jakim była burza i silne opady deszczu impreza została przeniesiona na halę sportową w budynku Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy.
     W dniach 31 czerwca i 1 lipca 2012r. odbyła się impreza w Mielniku. Program dnia pierwszego imprezy obejmował m.in. "Zawody Sołeckie", "Zabawy na Bugu z Markiem Twardowskim" oraz wieczorne koncerty, których gwiazdą była Ewa Farna. Program drugiego dnia - niedzieli zawierał w sobie plenerowe otwarcie wystawy pt. "Trylogia w Mielniku". Wystawa rekwizytów z ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza" oraz towarzyszący jej Piknik Historyczny. W pierwszym dniu trwania imprezy, w jej szczytowym momencie na terenie kompleksu sportowego GOKSiR na którym umieszczona była scena, znajdowało się około pięciu tysięcy ludzi. W drugim dniu trwania imprezy rotacyjne wzięło w niej udział około półtora tysiąca osób. Wspomniane otwarcie wystawy oraz piknik historyczny były odrębnymi wydarzeniami towarzyszącymi "XXI Dniom Gminy Mielnik".
    Impreza była współfinansowana ze środków SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w ramach funkcjonowania lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

  
  
  

    W dniu 24 czerwca 2012r. po raz trzeci odbyła się duża impreza plenerowa "Lato w Sabniach" zorganizowana przez Samorząd Gminy Sabnie oraz Lokalną Grupę Działania - Tygiel Doliny Bugu". Tegoroczna impreza cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.
"Lato w Sabniach" swoją obecnością zaszczycili m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska, a także samorządowcy i kierownictwo placówek terenowych z powiatu sokołowskiego.


 
 
    Uczestnicy imprezy mogli podziwiać liczne występy artystyczne. Na scenie można było m.in. zobaczyć dzieci z przedszkoli z terenu gminy, Zespołu Szkół im. Heleny Mniszek w Sabniach. "Latu w Sabniach" towarzyszył także pokaz nowoczesnego sprzętu strażackiego i policyjnego, kiermasz sztuki ludowej, turniej piłki o Puchar Wójta Gminy Sabnie oraz zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sabnie.
    Podczas imprezy odbyła się także prezentacja firm - sponsorów imprezy. Wiele konkursów zostało przygotowanych przez sokołowską Placówkę Terenową KRUS.
Na wszystkie dzieci czekało darmowe wesołe miasteczko. Punktem kulminacyjnym tegorocznej edycji "Lata w Sabniach" był koncert Marcina Siegieńczuka. Impreza zakończyła się późnym wieczorem dyskoteką prowadzoną przez DJ'a BETE.

    W dniu 17 czerwca 2012 roku w Jabłonnie Lackiej na placu przy gminnym Ośrodku Kultury odbył się Piknik sportowo-rekreacyjny. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Jabłonna Lacka oraz Samorządowy Klub Sportowy "Jabłonianka".
    Celem imprezy była wzajemna integracja mieszkańców gminy Jabłonna Lacka, sąsiednich gmin oraz promocja inicjatyw lokalnych, twórczości ludowej i kultywowania tradycji regionalnych.
 
    Podczas imprezy wręczono pamiątkowe statuetki  z okazji awansu SKS Jabłonianka do ligi okręgowej.
Atrakcyjny program imprezy oraz wspaniała pogoda przyciągnęły około 200 gości na piknik. Podczas pikniku wystąpił zespół muzyczny DJ & SOUND. Tradycyjnie przeprowadzone zostały gry sprawnościowo-zręcznościowe dla dzieci.
    Impreza współfinansowana była przez Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" ze środków PROW na lata 2007-2013, Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
    W dniach 16-17 czerwca 2012r. na placu targowym w Łosicach odbyła się cykliczna impreza "Dni Łosic", której organizatorem byli: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Mazowieckiego.
 
 
    W sobotę imprezę rozpoczął koncert zespołu Marrow z Siedlec, a następnie zagrały grupy Sandaless oraz Natural Mystic Akustyczne. Zwieńczeniem wieczoru była dyskoteka prowadzona przez Dj Pyzdrę.
W niedzielę jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły muzycznej w Łosicach. Następnie scena należała do roztańczonych i rozśpiewanych dzieci. Po najmłodszych na scenie wystąpiły zespoły taneczne z ŁDK: Aplauz oraz ART - Factory. Kolejnym punktem programu był koncert zespołu Horpyna z Olsztyna. Około godziny 21.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru zespół "ŁZY". Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni.
    Dnia 3 maja 2012r. odbyła się impreza kulturalna pt . "Majówka" w Drohiczynie. Majówka rozpoczęła się w godzinach wieczornych. Piękna pogoda i wiosenny klimat wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność w majówkowy nastrój.
Miejscem koncertu harfistki z zespołem był amfiteatr przy Nadbużańskim Parku Historyczno-Kulturowym: "Bug - pogranicze kultur i religii". "Koncert na 44 struny" w składzie Anna Faber - harfa, Luiza Figiel - flet oraz Piotr Sawicki - skrzypce i klawisze, pobudził wyobraźnię drohiczyńskiej publiczności, wśród której licznie zasiedli przybyli do miasteczka turyści. Anielsko brzmiąca harfa elektryczna, rytmy celtyckie, etno-pop, inspiracje irlandzkie, bałkańskie, polskie świetnie wpisywały się w majówkowy wieczór a publiczność była zachwycona. Podczas koncertu można było posłuchać wirtuozerii gry na flecie oraz innych instrumentach ludowych, pasterskich. Zespół kilkakrotnie bisował, zachwyceni odbiorcy nie pozwolili tak szybko zakończyć muzycznej uczty. Po koncercie można było kupić płyty oraz otrzymać autografy artystów.
 
     Dnia 8 marca 2012r. odbyło się Powiatowe Spotkania z Poezją i Prozą w Sterdyni pt. "CZTERY PORY ROKU". Spotkania w ramach cyklu poetycko-krajoznawczego wędrówek, popularyzującego dorobek literacki Podlaskich twórców był okazją do zorganizowania równocześnie uroczystości Święta Kobiet. Imprezę tradycyjnie otworzył Wójt Gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski.
 
 
     W pierwszej części "Spotkań" wystąpiło kilkudziesięciu recytatorów ze szkół wszystkich typów z terenu powiatu sokołowskiego. Reprezentowane były gminy - Jabłonna, Sabnie, Sterdyń, miasta - Kosów Lacki i Sokołów Podlaski. Młodzi recytatorzy dostarczali słuchaczom, w tym autorom wierszy, wiele pozytywnych emocji. Poza tym można było usłyszeć wiersze miedzy innymi Lucyny Maksymiak, Danuty Kalinowskiej, Marianny Bakońskiej.
     Ważną częścią przedsięwzięcia było otwarcie wystawy "Maria Skłodowska - Curie KOBIETA, MATKA, NAUKOWIEC" oraz prezentacja, jak zawsze godnych uwagi prac twórców ludowych ziemi sterdyńskiej.
Dzieci i młodzież skupiona w kołach zainteresowań działających w GOKiS zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie i muzyczne. Impreza tradycyjnie zgromadziła wiele widzów.
 
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
 
SONDA
Czy poza programem LEADER zna Pan/Pani możliwośći uzyskania pomocy finansowej z Unii Europejskiej?
tak
nie
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA