Archiwum 22 maja 2019. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Funkcjonowanie 2012r.
29 listopada br. Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" zorganizowało mieszkańcom z obszaru działania LSR , a przede wszystkim właścicielom przedsiębiorstw i ich pracownikom szkolenie pt. "Negocjacje w biznesie". Szkolenie zostało sfinansowane ze środków LEADER, w ramach PROW 2007-2013 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
                    
                    
                    
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" organizuje mieszkańcom z obszaru działania LSR, a przede wszystkim  właścicielom przedsiębiorstw i  ich pracownikom szkolenie pt. "Negocjacje w biznesie", które odbędzie się 29 listopada 2012r. w Zespole Szkół w Drohiczynie, ul. Warszawska 51, 17-312 Drohiczyn (sala konferencyjna). Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej poniżej i wysłanie mailem na adres biuro@tygieldolinybugu.pl lub faxem pod nr 85 655 77 06. O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje data wpływu karty zgłoszenia do biura LGD. Szkolenie jest finansowane ze środków LEADER, w ramach PROW 2007-2013, Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.
Karta zgłoszenia - pobierz plik
Program - pobierz plik
Impreza promocyjna "4M" - mąka, mięso, miód i mleko odbyła się już po raz drugi 26 sierpnia 2012r. o godz. 13.00 w Repkach. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła Pani prezes Stowarzyszenia Agnieszka Wojtkowska oraz Pani Wiceprezes Teresa Olszewska. Imprezę współorganizowali: Bernard Górski - właściciel Młyna "Bracia Górscy" z Repek, lokalny przedsiębiorca oraz członek LGD, Sławomir Hardej - Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sokołowie Podlaskim, Piotr Kunicki - właściciel Pasieki Nadbużańskiej ze Skrzeszewa, który jest także członkiem LGD. W tym roku do grona organizatorów dołączyli do nas Zakłady Mięsne Świderscy z Kosowa Lackiego.
Impreza miała na celu promocję gmin nadbużańskich poprzez wsparcie producentów lokalnych. W imprezie uczestniczyło około 1000 osób. Nad przebiegiem uroczystości czuwał konferansjer Zdzisław Kryński - Dyrektor Ośrodka Kultury w Dziadkowicach. W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Sokołowski, Burmistrzowie i Wójtowie Gmina należących do stowarzyszenia, członkowie stowarzyszenia, przedsiębiorcy, rolnicy oraz mieszkańcy gmin należących do LGD. Tradycyjnie podczas uroczystości odbyło się kilka konkursów m.in. wyścigi w workach, jedzenie kotleta schabowego na czas, wyrób masła metodą tradycyjną, sprytna pszczółka. Impreza uatrakcyjniona została przez występy zespołów m.in. Sokołowianie, Artur Leszczyński, laureat "Szansy na sukces", Sławek Hardej, Hoyraky, UPSTREAM, Niekonwencjonalni, GAMA oraz Katrynka z Białorusi. W imprezie uczestniczyli także wystawcy z terenu LGD, którzy promowali regionalne jedzenie, rękodzieło, gospodarstwa agroturystyczne.Na terenie, gdzie odbywała się impreza, były rozmieszczone banery organizatorów, współorganizatorów oraz sponsorów.
Podczas imprezy "4M" było zorganizowane stoisko informacyjno-promocyjne dotyczące Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w namiocie oznaczonym logiem Unii Europejskiej  oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na stoisku informacyjno-promocyjnym były dostępne bezpłatne materiały informacyjno-promocyjne : broszury, ulotki oraz gadżety.
Patronat nad imprezą objął: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Siedlcach oraz Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Patronat medialny nad imprezą sprawował Tygodnik Głos Siemiatycz, Wieści Sokołowskie, Polskie Radio Białystok, Kurier Podlaski, Wieđci Podlaskie, Gazeta Łosicka, Kraina Bugu oraz e-TV Bug. Imprezę te wsparli także banki, firmy z terenu działania LGD. Impreza była realizowana w ramach środków LEADER, Funkcjonowanie lokalnej grupy działania nabywanie umiejętności i aktywizacja. Impreza promocyjna była doskonałą promocja stowarzyszenia.
 
 
 
 
 
 
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" po raz kolejny w dniach 4-5 sierpnia br. uczestniczyło w XI dorocznych "Targach dla Wsi" w Korczewie.
     Na targach można było spotkać wystawców z branży rolniczej, budowlanej, ogrodniczej, mleczarskiej, samochodowej, twórców ludowych i wiele innych przedsiębiorców oraz firm promujących swoje produkty.
     Targi były również doskonałą prezentacją dla wystawców z obszaru gmin należących do stowarzyszenia, promujących żywność i rękodzieło.
     
     
        
     
     
W dniu 22 lipca Stowarzyszenie uczestniczyło w imprezie plenerowej pn. "DZIEŃ OTWARTY CENTRUM INFORMACJI I WSPOMAGANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ZWIĄZKU MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ W STERDYNI".
 
Uwaga
Od kilku lat Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" uczestniczy w ekspozycji "Stół Darów Ziemi", także i w tym roku będziemy gościć na w/w imprezie. Impreza promocyjna odbędzie się 24 czerwca w Warszawie, na Polach Mokotowskich.
Zwracamy się z prośbą do osób zajmujących się rękodziełem, twórców ludowych oraz producentów przygotowujących zdrową żywność do udziału w imprezie. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie do 14 czerwca 2012r. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w imprezie jest bezpłatny.
W dniach 18-19 maja br. grupa 25 osób reprezentujących Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Lokalnej Grupy Działania Fundacja "Kraina Mlekiem Płynąca" w Małym Płocku, skupiającej w chwili obecnej 7 gmin z terenu powiatu kolneńskiego. Wyjazd miał na celu poznanie dobrych praktyk w zakresie projektów zrealizowanych w ramach Osi 4 Leader.

      
      
      
Stowarzyszenie w dniach 20-22 kwietnia uczestniczyło w IV Międzynarodowych targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel w Kielcach. Celem uczestnictwa w targach była promocja terenu, na którym działa LGD "Tygiel Doliny Bugu". Na stoisku była możliwość zakupienia własnoręcznie wykonanych pamiątek oraz degustacja produktów ekologicznych.
             
               
Stowarzyszenie w dniach 16-18 marca br. uczestniczyło w VII Podlaskich Targach Turystycznych w Białymstoku.
Podczas trzech dni targów stoisko odwiedziło setki zwiedzających, którzy chętnie korzystali z możliwości pozyskania bezpłatnych publikacji, przy czym mogli również zdegustować regionalne produkty takie jak sery podpuszczkowe Pani Grażyny Putkowskiej z Rotek, miód z Pasieki Nadbużańskiej od Państwa Kunickich ze Skrzeszewa, tradycyjne sękacze i mrowiska od Pana Sławomira Waraksy z firmy JUNKOR z Milejczyc oraz zakupić rękodzieła świąteczno-wielkanocne wykonane przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "RAZEM" z Czartajewa.
Targi były doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz prezentacji wystawców z obszaru gmin stowarzyszenia promujących żywność i rękodzieło. Już wkrótce przed nami kolejne targi Agrotravel w Kielcach, na których będziemy promować teren naszego LGD.

 
 
 

Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
 
SONDA
Czy poza programem LEADER zna Pan/Pani możliwośći uzyskania pomocy finansowej z Unii Europejskiej?
tak
nie
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA