Archiwum 22 maja 2019. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Projekty współpracy
 W dniach 14 – 20 lipca 2014r. w ramach projektu współpracy pt. „Piękniejsza wieś regionu LGD Nemunas i SLGD „Tygiel Doliny Bugu” stowarzyszenie zorganizowało obóz dla młodzieży powyżej 17 roku życia.
Uczestniczyły w nim 32 osoby, 16 ze strony polskiej i 16 z Litwy. Obóz odbył się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. W 2012r. był ogłoszony konkurs na „małą infrastrukturę”, w wyniku którego wybrano cztery miejscowości: Lipiny (gm. Dziadkowice, woj. podlaskie), Kobyla (gm. Perlejewo, woj. podlaskie), Platerów (gm. Platerów, woj. mazowieckie), Sterdyń (gm. Sterdyń, woj. mazowieckie). Podczas tegorocznego obozu w w/w miejscowościach powstały „małe infrastruktury”.
Przy powstaniu infrastruktury przez pierwsze cztery dni obozu pracowało 4 uczestników z Polski i 4 z Litwy, oraz 10 mieszkańców z danej gminy. W ramach projektu pt. „Piękniejsza wieś regionu LGD Nemunas i SLGD Tygiel Doliny Bugu” w Lipinach powstał kompleks plażowy i tablica informacyjna, w Kobyli powstała altana z miejscem ogniskowym oraz tablicą informacyjną, w Platerowie powstała scena plenerowa wraz z tablicą informacyjną oraz w Sterdyni powstała wiata drewniana wraz z tablicą informacyjną. Po południu młodzież organizowała dzieciom i młodzieży z tych miejscowości gry, zabawy i zajęcia sportowe. Na podsumowanie obozu odbył się spływ kajakowy rzeką Bug (na trasie Kózki – Drohiczyn).
Ogólnym celem wspólnego projektu z LGD Nemunas była promocja współpracy młodzieży poprzez pracę społeczną, poprawa wizerunku wsi oraz wsparcie współpracy partnerskiej. 
Organizatorzy dziękują młodzieży za aktywne uczestnictwo w projekcie. Koordynatorom i mieszańcom gminnym za pomoc w realizacji projektu. Kierownikom, opiekunom za opiekę i organizację zajęć.
Obóz był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wdrażanie projektów współpracy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

  
  
  
  
    
    
  
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" realizuje w partnerstwie z LGD "NEMUNAS" międzynarodowy projekt współpracy "Piękniejsza wieś regionu LGD NEMUNAS i SLGD "Tygiel Doliny Bugu". To już kolejny projekt realizowany we wspólnym partnerstwie.
      W ubiegłym roku odbyła się realizacja projektu na Litwie, w miejscowości Smalininkai. W tym roku w terminie 14-20 lipca 2014r. odbędzie się realizacja projektu w Polsce. Młodzież zostanie zakwaterowana w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ziołowy Zakątek", Koryciny 73 B, 17-315 Grodzisk.
Obóz rozpocznie się od zapoznania się uczestników, podzielenia na grupy. Przez kolejne cztery dni grupy młodzieży będą pracować przy powstaniu małej infrastruktury użyteczności publicznej razem z mieszkańcami danej miejscowości (I grupa - Sterdyń, II grupa - Lipiny gm. Dziadkowice, III grupa - Kobyla gm. Perlejewo, IV grupa - Platerów). Codziennie w godzinach popołudniowych będą odbywać się zajęcia kulturalne, sportowe, psychologiczne  przy danej infrastrukturze. W godzinach wieczornych młodzież będzie spotykała się z opiekunami w celu podsumowania dnia. Podczas projektu planowane jest zorganizowanie spływu kajakowego rzeką Bug.
     W warsztatach mogą uczestniczyć osoby z obszaru działania SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w wieku od 18 do 30 roku życia. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. W ramach projektu zapewniamy nocleg, wyżywienie, transport oraz ubezpieczenie.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres biuro@tygieldolinybugu.pl do dnia 19 marca 2014r.
Celem projektu współpracy jest promocja współpracy młodzieży poprzez pracę społeczną, poprawę wizerunku wsi oraz wsparcie współpracy partnerskiej.

Karta zgłoszenia - pobierz plik

Od 21.07. 2013 r. do 29.07.2013r. młodzież z obszru gmin należących do SLGD ,,Tygiel Doliny Bugu" oraz  LGD ,,Nemunas" z Litwy uczestniczyła w międzynarodowym obozie, który odbył się w ramach realizacji projektu współpracy pt. ,,Piękniejsza wieś regionu LGD Nemunas i SLGD ,, Tygiel Doliny Bugu". Uczestniczyły w nim 32 osoby, 16 ze strony polskiej i 16 z Litwy. Obóz odbył się w Smalininkai małej miejscowości nad Niemnem, region Jurbarkas.
Podczas trwania obozu uczestnicy przez pierwsze dwa dni brali udział w warsztatach, w których mogli poznać zasady pracy w grupie. Dzięki realizacji warsztatów młodzież nauczyła się jak można komunikować się z młodymi ludźmi oraz społecznością lokalną. Na kolejne cztery dni obozu zostały utworzone cztery grupy, w których to uczestnicy pracowali przy powstaniu małej infrastruktury użyteczności publicznej razem z mieszkańcami danej miejscowości. W ramach obozu powstały place zabaw w miejscowościach Veliuona,
  Girdžiai,  Viešvile, Paskynai. Po zajęciach przy infrastrukturze młodzież organizowała dla mieszkańców danej miejscowości zajęcia kulturalne, sportowe i plastyczne integrujące społeczność. Były też ogniska, wycieczki m.in. do bunkra partyzanckiego, zwiedzanie muzeum regionalnego Petras Cvirka w miejscowości Klangiai, kościoła w miejscowości Veliuona. Ponadto młodzież uczestniczyła w festynie świętej Anny Girdžiai oraz w święcie rybaków w Smalininkai. Podsumowaniem obozu było zorganizowanie spływu kajakowego w dół rzeki Mituva. Młodzież litewska i polska bardzo chętnie i aktywnie brała udział w obozie. Codziennie po warsztatach odbywały się różne zajęcia: sportowego, edukacyjnego i rekreacyjne. Uczestnicy projektu pod nadzorem opiekunów zorganizowali wieczór kultury polsko-litewskiej, podczas którego nie zabrakło gier, zabaw, tańców przedstawiających kulturę obydwu narodów. Serdecznie dziękujemy młodzieży za aktywne uczestnictwo w obozie. Kierownikom i opiekunom za opiekę i organizację zajęć. Prowadzącemu warsztaty za przekazanie wiedzy oraz umiejętności. Projekt współpracy pt. ,, Piekniejsza wieś regionu LGD Nemunas i SLGD ,, Tygiel Doliny Bugu" miała na celu promocję współpracy młodzieży poprzez pracę społeczną, poprawę wizerunku wsi oraz wsparcie współpracy partnerskiej. Realizacja projektu przyczyniła się do promocji regionu polsko - litewskiego pod względem nie tylko kulturowym ale także historycznym i turystycznym. Wszystkim uczestnikom obozu dziękujemy za współpracę i z niecierpliwością czekamy na kontynuację obozu w Polsce. 

 

           

           

         

         


                                                                           
                   
      Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" realizuje w partnerstwie z LGD "NEMUNAS" międzynarodowy projekt współpracy "Piękniejsza wieś regionu LGD NEMUNAS i SLGD "Tygiel Doliny Bugu". 
To już kolejny projekt realizowany we wspólnym partnerstwie.
      W ramach projektu odbędą się dwa obozy w formie warsztatów, jeden w Polsce, a drugi na Litwie. W tym roku obóz odbędzie się na Litwie, w Smalininkai w terminie od 21 do 29 lipca 2013r. Celem projektu współpracy jest promocja współpracy młodzieży poprzez pracę społeczną, poprawę wizerunku wsi oraz wsparcie współpracy partnerskiej.
Obóz rozpocznie się od zapoznania się uczestników, podzielenia na grupy, następnie przez 2-3 dni odbędą się warsztaty nt. pracy w zespole, komunikacji  młodych ludzi ze społecznością lokalną. Przez kolejne cztery dni grupy młodzieży będą pracować przy powstaniu małej infrastruktury użyteczności publicznej razem z mieszkańcami danej miejscowości. Codziennie w godzinach popołudniowych będą odbywać się zajęcia kulturalne, sportowe, psychologiczne  przy danej infrastrukturze. W godzinach wieczornych młodzież będzie spotykała się z opiekunami w celu podsumowania dnia. Podczas wyjazdu planowane jest zorganizowanie spływu kajakowego w dół rzeki Mituva oraz inne atrakcje.
     W warsztatach mogą uczestniczyć osoby z obszaru działania SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w wieku od 18 do 30 roku życia. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. W ramach projektu zapewniamy nocleg, wyżywienie, transport oraz ubezpieczenie.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres biuro@tygieldolinybugu.pl do dnia 24 maja 2013r.

Formularz zgłoszeniowy - pobierz plik
 
Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" wydało w ramach Projektów współpracy folder pn. "Młodzież - szansą na zachowanie tradycji naszych regionów"

Okładka - pobierz
Folder - pobierz

       Od 15.07.2011r. do 21.07.2011r. młodzież z obszaru gmin należących do SLGD „Tygiel Doliny Bugu” oraz LGD „Nemunas” z Litwy uczestniczyła w międzynarodowym obozie, który odbył się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach. Działanie realizowane było w ramach projektu współpracy pt. "Młodzież - szansą na zachowanie tradycji naszych regionów". W ubiegłym roku podobny obóz był w Smalininkai na Litwie, teraz tak jak i wcześniej wzięło w nim udział 40 dzieci z Litwy i 40 z Polski.
     Podczas trwania obozu młodzież brała udział w warsztatach zielarskich, wikliniarskich, kulinarnych, archeologicznych oraz wyroby ludowe ze słomy. Na warsztatach zielarskich uczestnicy poznali podstawowe zioła, mieli możliwość obejrzenia roślin pod mikroskopem, zapoznali się z procesem tłoczenia oleju, a także sporządzali mieszanki ziołowe. Warsztaty kulinarne okazały się trafnym pomysłem, ponieważ na tych zajęciach młodzież wykonywała desery, pierogi, faworki, pączki, dekoracje na stół oraz ciasta wszystkie potrawy związane z tradycyjnymi kulinarnymi Podlasia. Wykonane słodkości były tak pyszne, że znikały w mgnieniu oka. Na warsztatach wikliniarskich młodzież wyplatała kosze, wazony ogrodowe i stroiki dekoracyjne. Wykonane prace zabrali wszyscy do domów. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się  warsztaty archeologiczne, na których młodzież zapoznała się z zawodem archeologa, a także samodzielnie brała udział w wykopaliskach archeologicznych. Podczas warsztatów wyroby ludowe ze słomy młodzież wykonywała koszyczki, pierścionki, bransoletki, obrazy. 
          
          
          
          
          

       Młodzież litewska i polska bardzo chętnie i aktywnie brała udział w obozie. Codziennie po  warsztatach odbywały się różne zajęcia: sportowe, edukacyjne. Wszyscy wykonywali własnoręcznie biżuterię oraz uczyli się tańca średniowiecznego. Zorganizowane były dwie wycieczki do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz na basen w Bielsku Podlaskim.
      Dwa wieczory zostały zagospodarowane przez młodzież pod względem kulturalnym, przygotowano "wieczór kultury litewskiej i polskiej". Wieczór uświetniły występy muzyczne, tańce oraz skecze przedstawiające kulturę obydwu narodów.
Zwieńczeniem realizacji projektu współpracy będzie uczestnictwo ze stoiskiem promocyjnym o projekcie na imprezie promocyjnej 4M oraz wydanie folderu.
     Serdecznie dziękujemy młodzieży za aktywne uczestnictwo w projekcie. Kierownikom, opiekunom i wolontariuszom za opiekę i organizację zajęć. Prowadzącym warsztaty za przekazanie wiedzy oraz umiejętności. Pracownikom Gospodarstwa Agroturystycznego "Ziołowy Zakątek" za profesjonalnie przygotowana bazą noclegową i żywieniową oraz całe zaplecze.
    Projekt współpracy pt. "Młodzież - szansą na zachowanie tradycji naszych regionów" miał na celu promocję regionów pod względem turystycznym , wzbogacenie oferty edukacyjnej, przywrócenie tradycyjnych zawodów, rozwój międzynarodowej współpracy partnerskiej oraz podniesienie świadomości i przynależności regionalnej wśród młodzieży.

W ramach międzynarodowego projektu współpracy „Młodzież – szansą na zachowanie tradycji naszych Regionów”, realizowanego w partnerstwie z LGD „NEMUNAS” uczestniczyliśmy w targach regionalnych w Raudone na Litwie. Na naszym stoisku promowane były lokalne wędliny, produkty z firmy Dary Natury oraz szeroka oferta promocyjno – turystyczna w postaci folderów, ulotek i map z trasami turystycznymi. W imprezie brały udział LGD z Litwy oraz z innych państw UE. Podlaskim akcentem kulturalnym był występ zespołu młodzieżowego Perła z Perlejewa. Nasze stoisko cieszyło się ogromna popularnością, wzięliśmy też udział w wywiadzie do telewizji Litewskiej.
      
      

W dniach od 24.07.2011r. do 30.07.2011r. młodzież z obszaru gmin należących do stowarzyszenia uczestniczyła w  międzynarodowym obozie, który odbył się w ramach realizacji projektu współpracy pt. "Młodzież - szansą na zachowanie tradycji naszych regionów".  Podczas trwania obozu młodzież brała udział w warsztatach tkactwa, kowalstwa, ceramiki, kory z brzozy, rzeźby w drewnie. Projekt współpracy ma na celu promocję regionów pod względem turystycznym, wzbogacenie oferty edukacyjnej, przywrócenie tradycyjnych zawodów, rozwój międzynarodowej współpracy partnerskiej oraz podniesienie świadomości i przynależności regionalnej wśród młodzieży.

           

        

          

        

 
                                       KONKURS NA LOGO PROJEKTU WSPÓŁPRACY
Chcielibyśmy bardzo podziękować za udział w organizowanym przez nas konkursie na logotyp "Młodzież - szansą na zachowanie tradycji naszych regionów". Otrzymaliśmy wiele prac konkursowych. Wszystkie okazały się bardzo ciekawe, a wybór najlepszej okazał się niełatwy. Po wielu konsultacjach i dyskusjach udało się wyłonić zwycięzcę.
                                                              Logo zwycięzcy prezentujemy poniżej.                

W dniach 26-28 maja 2011r. przedstawiciele SLGD "Tygiel Doliny Bugu" odbyli wizytę w ramach międzynarodowego projektu współpracy z LGD "Nemunas" pt. "Młodzież - szansą na zachowanie tradycji naszych regionów".
Spotkanie miało na celu przede wszystkim wybór LOGO projektu współpracy oraz omówienie szczegółów dotyczących działań zaplanowanych w ramach projektu 2011r. Wybrano LOGO wykonane przez Pawła Adamowicza. Dodatkowo uczestniczono w festynie historycznym w Raudone.

 
Zestawienie rzeczowo-finansowe operacji - projekty współpracy - pobierz plik

W dniach  10-11.12.2010r. Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" odbyło wizytę w ramach projektu współpracy do LGD "Nemunas" na Litwę. Celem spotkania było podpisanie umowy partnerskiej.

          

W dniach 01-03.10.2010r. gościliśmy na naszym obszarze delegacje LGD "Nemunas" z Litwy. Celem wizyty było podpisanie wstępnego dokumentu potwierdzającego wolę partnerów projektu współpracy do jego realizacji.

            
 

Informujemy, iż 19-21 maja 2010r. odbyło się spotkanie przygotowujące projekt współpracy z LGD "Nemunas" na Litwie. Podczas spotkania zostały przedstawione pomysły przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu" oraz LGD "Nemunas" na projekt współpracy. W wyniku spotkania ustalono grupę, cele oraz zadania realizowane z ramach projektów współpracy.

   

 
 
Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
 
SONDA
Czy poza programem LEADER zna Pan/Pani możliwośći uzyskania pomocy finansowej z Unii Europejskiej?
tak
nie
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA