Archiwum 22 maja 2019. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Grupy odwiedzające LGD
   W dniach 21-22 listopada odwiedziła nas Lokalna Grupa Działania "Rokiškio rajono vietos veiklos grupė".
Pierwszego dnia goście zapoznali się z działalnością Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego "RAZEM" z Czartajewa, po czym odbyła się prezentacja, podczas której Prezes Stowarzyszenia Pani Agnieszka Wojtkowska zaprezentowała doświadczenie naszego stowarzyszenia. W trakcie rozmowy zapoznaliśmy się z działalnością naszych gości.
   Kolejny dzień pobytu gości rozpoczął się od wizyty w Gospodarstwie Sadowniczym "Alina Paluch  i córka" w miejscowości Klimczyce. Gospodarstwo jest rodzinną firmą z wieloletnimi tradycjami w dziedzinie sadownictwa. Firma dodatkowo zajmuje się produkcją tłoczonego soku jabłkowego, wyprodukowanego z jabłek z własnego sadu.
   Następnie z Klimczyc grupa udała się do Drohiczyna, gdzie Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oprowadził gości po nowo wyremontowanym Goku. Grupa miała dodatkowo możliwość obejrzenia Muzeum Kajakarstwa oraz Muzeum Starych Motocykli. Po obiedzie wszyscy udali się do firmy "DAŻYNKA" - Nadbużańskie smaki, która jest przykładem realizacji projektów za pośrednictwem naszego LGD. Firma zajmuje się wytwarzaniem tradycyjnych wędlin  i serów podpuszczkowych. Goście mieli możliwość obejrzenia budynku od środka, usłyszeć o początkach rozpoczęcia działalności gospodarczej, a także spróbować wędlin i serów.
    Z Rotek nasi sąsiedzi udali się do Gospodarstwa Agroturystycznego w Olędrach, gdzie pani Alicja, właścicielka gospodarstwa opowiedziała o swoich zmaganiach w realizacji projektu, którego celem było wyremontowanie i wyposażenie obiektu pod wynajem pokoi.
    Uczestnicy podczas pobytu mieli okazje uzyskać informacje z zakresu wspomagania procesu rozwoju wsi przy udziale dofinansowań unijnych w ramach LEADERA oraz obejrzeć ciekawe pomysły, przedsięwzięcia, które będą mogli wykorzystać na swoim obszarze.

 
 
 
Po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Mińska". Wizyta odbyła się w w dniach 2-4 czerwca 2014r.  Goście mieli możliwość zwiedzenia ciekawych inicjatyw/ projektów zrealizowanych w ramach  LEADERA.

 
 
 
W dniach 9, 10 maja br gościliśmy Lokalną Grupę Działania Ziemi Mińskiej. Celem tej wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania lokalnych grup działania, jak również zapoznanie przedstawicieli LGD Ziemi Mińskiej z realizowanymi projektami współpracy oraz z działaniami związanymi z rozwojem turystyki na obszarze działania naszej grupy. Goście mieli także możliwość zwiedzenia ciekawych inicjatyw/ projektów zrealizowanych w ramach  LEADERA.
          
          
W dniach 6 czerwca br. gościliśmy Lokalną Grupę Działania Sejneńszczyzna z siedzibą w Sejnach.
Celem wyjazdu studyjnego, w którym wzięła 16 osobowa grupa była wymiana doświadczeń, aktywizowanie i mobilizacja społeczeństwa wiejskiego do wzięcia udziału w procesie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
Uczestnicy uzyskali informacje z zakresu wspomagania procesu rozwoju wsi przy udziale dofinansowań unijnych w ramach LEADERA, PROW na lata 2007-2013 oraz obejrzeli interesujące pomysły przedsięwzięć, które następnie będą mogli z sukcesem wykorzystać na swoim obszarze.

             
             
W dniach 7 -8 maja 2012r. na obszarze działania stowarzyszenia gościliśmy przedstawicieli Uniwersytetu III wieku z Sejn, woj. podlaskie. Podczas konferencji wymieniono dotychczasowe doświadczenia w zakresie funkcjonowania lokalnej grupy działania i realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.        

           
           
           
W dniach 30.04.2012r. - 02.05.2012r. Stowarzyszenie gościło na swoim obszarze przedstawicieli LGD "Rozwój Spisza i Okolicy". Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, aktywizacja mieszkańców, którzy dzięki poznaniu dobrych praktyk przyczynią się do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich.
Goście byli zainteresowani również działaniami jakie realizowane są na naszym obszarze w ramach programu LEADER oraz innych programów innowacyjnych, m.in. program wizyty obejmował:
- wizytę w serowarni w firmie "Dażynka" w miejscowości Rotki, gm Drohiczyn;
- wizytę w Centrum turystycznym w Grannem, gm. Perlejewo;
- wizytę w Nadbużańskim Parku Historyczno - Kulturowym "Bug - pogranicze kultur i religii" w Drohiczynie;
- wizytę w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ziołowy Zakątek" w Korycinach;
- wizytę w Gospodarstwie Agroturystycznym "u Waldka" w Ostromęczynie, gm. Platerów;
- wizytę w świetlicy wiejskiej w Starej Kornicy.


              
              
              
W dniach 17-18 listopada 2011r. Stowarzyszenie po raz kolejny gościło na swoim obszarze przedstawicieli z obszaru Lokalnej Grupy Działania Fundacja "Kraina Mlekiem Płynąca", która ma siedzibę w Małym Płocku.
   Grupa przedstawicieli miała okazję zwiedzić m.in. gospodarstwa z gmin należących do Stowarzyszenia "Tygiel Doliny Bugu" oraz podpatrzeć jak budowana jest oferta turystyczna bazująca na walorach przyrodniczych oraz działań podejmowanych przez aktywnych mieszkańców.

 
 

W dniach 22-24 sierpnia 2011r. gościliśmy na naszym obszarze działania stowarzyszenia przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, działaniami jakie realizujemy w ramach programu LEADER.

                 

W dniach 5-6 lipca 2011r. odwiedziła nas lokalna grupa działania “Pajūrio kraštas”(Nadmorski kraj) z Litwy niedaleko Kłajpedy. Celem wizyty było zapoznanie się z naszym regionem, działaniami jakie realizujemy w ramach programu LEADER oraz podpisanie porozumienia o współpracy.
          
            
W dniach 8-9 czerwca 2011r. odwiedziła nas 34 osobowa grupa samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz lokalnych liderów z Ukrainy obwód Winnicki. Wizyta miała na celu pozyskanie dobrych praktyk w zakresie rozwoju partnerstwa trójsektorowego na przykładzie funkcjonowania lokalnych grup działania.
           

Dnia 13.11.2010r. gościliśmy grupę uczestniczącą w wyjeździe studyjnym w ramach projektu "Trzy sektory - jedna nauka" dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Zameczek z Ciechanowca.

       

W dniu 30.09.2010r.  w biurze Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania-Tygiel Doliny Bugu" gościliśmy LGD "Kraina wokół Lublina" z województwa lubelskiego.

     

W dniach 14-16.09.2010r. gościliśmy na naszym obszarze LGD przedstawicieli z terenu Fundacji LGD Kraina Mlekiem Płynąca.
Program wizyty obejmował :
- zwiedzanie obszaru LGD - Tygiel Doliny Bugu
- prezentacja LGD - Tygiel Doliny Bugu
- prezentacja Fundacji LGD Kraina Mlekiem Płynąca
- wizyta w gospodarstwie agroturystycznym "Ziołowy Zakątek" u Mirosława Angielczyka w Korycinach

   

W dniu 8 września 2010 r. Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania -Tygiel Doliny Bugu " gościło delegację Stowarzyszeń:  "Lokalna Inicjatywa- Wspólny Cel", Stowarzyszenia "Wólka Nosowska" i Stowarzyszenia"Kreda" ze Starej Kornicy.

             

W dniu 28.09.2009r. gościliśmy, delegację z województwa Lubelskiego, przedstawicieli lokalnych grup działania, pracowników ODR-ów, pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych.
P
rogram wizyty obejmował:
- wizytę w gospodarstwie agroturystycznym w Chrołowicach
- prezentację dokonań  SLGD "Tygiel Doliny Bugu" w realizacji Schematu I i Schematu II "Pilotażowego Programu    LEADER+"
- prezentację LGD "Kraina Bobra"
- przykład pozyskiwania dodatkowych pieniędzy przez partnerstwo ze środków  FIO
- zwiedzanie gospodarstwa zielarskiego "Dary Natury" w Korycinach u Pana Mirosława Angielczyka

      

 

25 września 2009r. gościliśmy, uczestników projektu "LOKALNA GRUPA EDUKACYJNA - kształcenie lokalnych liderów w zakresie rozwoju obszarów wiejskich".
Program przedstawiał się następująco:
- wizyta z Pałacu w Korczewie
- wizyta w gospodarstwie agroturystycznym " W brzozowym gaju u Jadwigi" w Drohiczynie
- wizyta w gospodarstwie zielarskim "Dary Natury" w Korycinach
- przedstawienie założeń SLGD Tygiel Doliny Bugu - specyfika partnerstwa
- dyskusja nt. wypracowanych pomysłów na projekty

    

Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
 
SONDA
Czy poza programem LEADER zna Pan/Pani możliwośći uzyskania pomocy finansowej z Unii Europejskiej?
tak
nie
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA