Archiwum 22 maja 2019. imieniny: Julia, Wiesława, Helena
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Imprezy organizowane na terenie LGD - 2010r.

W dniu 10.10.2010r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kobylanach, w gminie Stara Kornica na terenie parku przyszkolnego, pod lipami, po raz trzeci zorganizowano imprezę integracyjną Dzień Rodziny, która w tym roku odbywała się pod hasłem "Na dobre i na złe jest rodzina".Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

           

Harmonogram imprez organizowanych w 2010r. na obszarze działania Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu" - więcej 

Dnia 26.09.2010r w Gminie Perlejewo odbyły się "Dożynki Gminne" 2010. Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

           

Po uroczystościach kościelnych koncelebrowaną przez JE Ks. Biskupa Antoniego Dydycza wszyscy zgromadzeni udali się na plac przed szkołą gdzie organizowana była impreza .
 Na scenie nastąpiło przekazanie chleba przez starostów dożynek gospodarzowi uroczystości Wójtowi Gminy Perlejewo, który przełamał się nim z sołtysami, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami.
Po oficjalnych wystąpieniach Dyrektor Szkoły Podstawowej w Perlejewie przekazała płody rolne zbierane przez młodzież na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Zambrowie.
W części artystycznej wystąpił zespół "Perła" z Perlejewa, Paulina Kryńska oraz Kapela Ludowa "Zabuzaki"
Imprezę zakończył zespół ATE-ONCE z Wysokiego Mazowiecka.

W dniu 19. 09. 2010. roku  w Jabłonnie Lackiej odbył się festyn "Pożegnanie Lata".  Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

            

            

  Organizatorem Festynu był Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej. Impreza odbywała się pod hasłem „Dziki Zachód” w której atrakcją był zespół „ Catawba- Country Show ” który prezentował elementy kultury indiańskiej. Mieszkańcy mogli nauczyć się tańca country obejrzeć pokaz w wykonaniu artystów wziąć udział w konkursach w stylu western.
 
Najciekawszą atrakcją okazał się konkurs dojenia krowy na czas oraz mecz w „Bizonie jądra” rozegrany między reprezentacją nauczycieli Zespołu Szkół i gości.

Dnia 29 sierpnia 2010r. w gminie Dziadkowice odbył się Festyn - Pucharowa Niedziela.

                   
    Festyn Pucharowa Niedziela jest największym letnim wydarzeniem w gminie Dziadkowice a otwarty, plenerowy charakter imprezy przyciąga wielu kibiców i widzów z terenu całego powiatu i nie tylko. Część uczestników festynu od rana kibicuje rozgrywającym drużynom a inni do późnych godzin nocnych mogą bawić się na różnego rodzaju urządzeniach rekreacyjnych, korzystać ze stoisk handlowych i słuchać muzyki w wykonaniu gryp i zespołów lokalnych,jak również zespołów zaproszonych z innej części krajów.             
   Uczestnikami imprezy są wszystkie grupy wiekowe społeczeństwa.
Po zakończonych rozgrywkach piłkarskich wszyscy zawodnicy
oraz kibice przenieśli się na plac Zespołu Szkół, gdzie drużynom wręczono puchary oraz nagrody sportowe a drużynie zwycięskiej dodatkową nagrodą było zadedykowanie i wykonanie piosenki "We are the champions" w wykonaniu młodzieżowej grupy gitarowej "Wyjście Ewakuacyjne" działającej przy GOK.   

   Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

Dnia 29.08.2010 r. w Gminie Sterdyń  odbyła się impreza pod nazwą "VII Konkurs Kapel Ludowych i Zespołów Folklorystycznych Mazowsza i Podlasia oraz prezentacja Darów Ziemi Nadbużańskiej" . Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu"

            

             

 Organizatorami imprezy był Wójt Gminy Sterdyń, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni.
 W konkursie wzięły udział kapele i zespoły ze Sterdyni i okolic.
Nagrodę GRAND PRIX przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca "Mali Sokołowianie" z Sokołowa Podlaskiego.
Pozostałe zespoły i kapele otrzymały wyróżnienie oraz nagrody pieniężne.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki wręczył medale zwycięzcom konkursu "Zasłużony dla rolnictwa"oraz nagrody w konkursie "Mieszkajmy piękniej 2010"
Rozdane zostały również nagrody w konkursie "Najładniejsze stoisko wystawiennicze"

W dniach 31 lipca 2010 r i  1 sierpnia 2010r  odbył się po raz 12-ty  festyn "Zielony Korczew"i 9-ty raz Targi dla wsi. Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

            

 Impreza odbywała się przy Urzędzie Gminy oraz przy Pałacu w Korczewie. Przez dwa dni mogliśmy podziwiać wystawy i pokazy rękodzieła. Sobotni program rozpoczął turniej piłki nożnej, odbył się pokaz skoków konnych. Dzień zakończył się dyskoteką do 03.00 rano. W niedzielę odbyły się eliminacje Gminnych Mistrzostw Strong Man a gwiazdą dnia był występ Ivana Komarenko.
 Atrakcją imprezy była mega -1,5 tonowa zupa dla wszystkich uczestników imprezy.

W dniach 24-25 lipca 2010 r. odbyły się Dni Drohiczyna 2010 p. n. "Nasze małe ojczyzny w kulturze i tradycji- Drohiczyna 2010". Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

          

 Sobotni program rozpoczął występ zespołu tanecznego "Ludwinawas" z Litwy- reprezentujący muzykę i tańce oraz stroje ludowe, grupa taneczna "Teraz Młodzież -program aktywnej integracji młodzieży"realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Drohiczynie, grupa taneczna z Zespołu Szkół w Drohiczynie a następnie koncert Orkiestry Dętej OSP z Drohiczyna. W sobotni wieczór wystąpiła Irena Jarocka oraz Marek Sierocki, który poprowadził dyskotekę dla każdej grupy wiekowej.    
 W niedzielny ranek odbyły się zawody Wędkarskie "O Puchar Burmistrza Drohiczyna"i Turniej Rycerski "Śladami Braci Dobrzyńskich". Wystąpiły też  Chór Seniora ":Jesień"i zespół "Zaranoczka" z Drohiczyna na Białorusi. Po występie odbył się konkurs "Rzut jajkiem na odległość w parach". Gwiazdą wieczoru był zespół  "T.LOVE".
 Organizatorem tegorocznych Dni Drohiczyna 2010 r. był Urząd Miejski w Drohiczynie reprezentowany przez Burmistrza Drohiczyna.

W Dniu 25. 07. 2010. roku  po raz VI odbył się "Dzień Nurca".Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

         

 Impreza "Dzień Nurca" rozpoczęła ł się o godzinie 10.00 turniejem piłki nożnej, występem kapeli, zespołu "Nowinka"z Moszczony Królewskiej , zespołu tańca nowoczesnego "Feniks"oraz pokazów walk rycerskich. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się o godzinie 16.00. Zagrał zespół taneczno-wokalny z Białorusi "Alexis","Kalinka","Overday", "Panama". Gwiazdą wieczoru był zespół "TIME".
 Organizatorem imprezy był GOUK i Urząd Gminy w Nurcu-Stacji.

W dniu 18 lipca. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Milejczycach odbył się festyn z okazji "Dnia Milejczyc" Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu"

          

  Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00 oficjalnym otwarciem przez Panią Moniką Bałut kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Milejczycach oraz konferansjera Radosława Brożyna.Tuż po przywitaniu przybyłych gości na scenę wszedł zespół Rubens Band z Rudy Śląskiej który dał koncert bluesowo-countrowy.  Po występie zespołu odbył się konkurs Miss Milejczyc, który wygrała Marta Aleksiejuk.
 
O godzinie 21.00 wystąpił zespół Rock Cover Band a po godzinie zespół Monogram z Wałek (Gmina Milejczyce).
Zabawa trwała do godziny 02.00

Dnia 11.07.2010r. w Platerowie odbył się "Dzień Platerowa".Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".
                
   Na imprezę zaproszono gości (m.in. przedstawicieli samorządu gminy, samorządów gmin sąsiednich i powiatu, przedstawicieli LGD, przedstawicieli lokalnej gazety.
   Oszacowano, że festyn przyciągnął ok 3 tys. widzów. Szczególnym powodzeniem cieszyły się wieczorne występy zespołów, m.in. "EFFECT", "Mateo", "The Fraiz". Poza koncertami muzycznymi, na widzów czekały inne atrakcje, występ teatru ulicznego, bańkarze, szczudlarze, stoiska promocyjne, plac zabaw dla dzieci.

Dnia 3 lipca 2010r. w amfiteatrze Topolina w Mielniku odbyły się "Dni Mielnika". Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".

              

Dnia 27 czerwca odbyła się impreza plenerowa "Lato w Sabniach". Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu"

           

 Impreza rozpoczęła się  o godzinie 12.00 pokazami ratownictwa drogowego przygotowanymi przez jednostkę OSP oraz pokazami sprzętu policji przygotowanym przez Wojewódzką Komendę Policji w Radomiu.
W części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkół gminy Sabnie, Grupa Teatralna pod kierownictwem p. Waldemara Glinki, oraz zespół tańca BCDS.
Swoją obecnością zaszczycili : przedstawiciele MRiRW,  dr Tomasz Nowicki prezes Agencji Nieruchomości Rolnych , dyrektor ARR OT Warszawa Leszek Iwaniuk, Przedstawiciel MEN -Pani Emilia Wojdyło, Pani Jadwiga Wiśniewska dyr. Biura Kadr i Szkolenia, minister Marek Sawicki, prezes Waldemar Koperkiewicz oraz wielu innych szanownych Gości. 
Imprezę zakończył koncert zespołu Konkret z Siedlec.

 

W dniu 17 czerwca 2010 r. odbyło się XX -lecie istnienia samorządu jak i również uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej powstałej przy Publicznym Gimnazjum w Repkach. Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu"

   

Uroczystość rozpoczęła się o godz 12:00 Mszą Świętą w miejscowym kościele, którą celebrował przedstawiciel Biskupa Drohiczyńskiego ks. Prałat Stanisław Ulaczyk- Wikariusz Generalny Diecezji Drohiczyńskiej. Po Eucharystii wszyscy zebrani udali się do hali sportowej. Uroczystego otwarcia dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marek Sawicki, Pani Ewa Orzełowska dyrektor siedleckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego, Krystyna Mikołajczuk- Bahowicz- Wójt Gminy Repki oraz Krzysztof Niemirka dyrektor Zespołu Szkół w Repkach.
Po oficjalnym przecięciu wstęgi wszyscy udali się do wnętrza budynku gdzie odbyło się poświęcenie hali. 
 

 W dniach 12-13 czerwca 2010r. na Placu Targowym w Łosicach odbyły się Dni Łosic 2010. Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu"

           

 Obchody Dni Miasta to największe letnie wydarzenie w Łosicach, a otwarty charakter imprezy przyciągnął tysiące widzów o różnych preferencjach i upodobaniach.
 Sobotni dzień rozpoczął występ zespołu "Xenos" z Siemiatycz, zagrali również  zespoły "The Fraiz" z Białorusi i grający muzykę reggae zespół "Dubska"
Niedziela była dniem konkursów , występów teatralnych dzieci , zespołów tanecznych i orkiestry.
 Gwiazdą Dni Łosic  była Justyna Steczkowska wraz z zespołem.
 

 Dnia 13 czerwca 2010 r. w niedziele odbył się Festyn pt. "Dni Sarnak".  Impreza była współorganizowana przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu".
 Podczas festynu w pierwszej kolejności zaprezentowały się zespoły dziecięce wokalne i taneczne. Dla najmłodszych wielką atrakcją były popisy fakira, występ czarodziejki i treserki zwierząt połączone z konkursami .
 Zgromadzoną publiczność porwały do tańca skoczne rytmy muzyki country zespołu Dancing Riders z Warszawy , zespół "Aura", "Gosta" z Łosic z wirtuozowskimi popisami akordeonisty Pana Wojciecha Antoszczuka jak również występ Pani Agaty Warner z zespołem break dance z Łodzi.  
 Program artystyczny przygotowała Agencja Teatralna "Vena" z Warszawy.

       

 Dnia 29.05.2010 r. w gminie Siemiatycze odbył się "Festyn Samorządowy". Impreza była współorganizowana przez  SLGD "Tygiel Doliny Bugu".
 Impreza odbyła się w Dworze Duchu Kresów w Lachówce. Wójt Gminy Siemiatycze wraz z Panią Sekretarz po uroczystym otwarciu wręczyli pamiątkowe statuetki loga Gminy Siemiatycze.
 Celem spotkania była promocja loga Gminy Siemiatycze.

       

 Dnia 30.05.2010r. w Huszlewie odbył się Festyn sportowo - pożarniczy. Impreza była współorganizowana  przez SLGD "Tygiel Doliny Bugu" .
 Otwarcia festynu dokonał Wójt Gminy Huszlew- Stanisław Stefaniuk.
 Podczas uroczystości odbyły się mecze piłki nożnej drużyn młodzieżowych, konkurencje rekreacyjno-sportowe, zawody sportowo-pożarnicze.
 Festyn zakończył się wręczeniem nagród wszystkim uczestnikom  konkursów.
 Organizatorem festynu była Gmina Huszlew z Zarządem Gminnym przedsięwzięcia i prowadzącym imprezę był Eugeniusz Kazimieruk Dyrektor Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie.

                  

Pytania do Burmistrza Odpowiedzi Burmistrza
 
SONDA
Czy poza programem LEADER zna Pan/Pani możliwośći uzyskania pomocy finansowej z Unii Europejskiej?
tak
nie
zobacz wyniki

<<   Maj   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA